Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Ostrołękę

Dodano dnia 20.01.2018, 15:04

W piątek 19 stycznia gościliśmy w Ostrołęce Pana Premiera Mateusza Morawieckiego.  Szef rządu spotkał się z seniorami w dziennym domu pobytu seniora przy parafii pw. św. Antoniego Padewskiego. Przy okazji spotkania złożył seniorom życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka. Wizyta premiera Morawieckiego była dużym przeżyciem dla seniorów, z dużym zaangażowaniem przygotowali oni krótką część artystyczną i wyczekiwali przyjazdu ważnego gościa. Wraz z Morawieckim do Ostrołęki przyjechali m.in. rzecznik rządu Joanna Kopcińska czy też szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Kiedy Morawiecki wreszcie się pojawił, przywitał się osobiście ze wszystkimi seniorami i złożył im życzenia.Po spotkaniu z seniorami Mateusz Morawiecki odwiedził Urząd Miasta, gdzie spotka się z ostrołęckimi samorządowcami, kombatantami oraz członkami grup rekonstrukcyjnych działających na terenie miasta. Spotkanie poświęcone było głównie budowie Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

W spotkaniu z premierem Morawieckim udział wzięli ostrołęccy Wyklęci, kombatanci antykomunistycznego ruchu oporu i członkowie grup rekonstrukcyjnych.

– Chylę czoła przed Waszym bohaterstwem i tym, co zrobiliście dla Ojczyzny, bo dzięki Wam, Waszym koleżankom i kolegom możemy dziś żyć w niepodległym kraju  – powiedział premier zwróciwszy się bezpośrednio do kombatantów. – I mogę Państwu w imieniu rządu Rzeczypospolitej obiecać, że będziemy robić wszystko, żeby Polska się rozwijała, nie tylko jak najlepiej ale również równomiernie. W miejscowościach jak te na Kurpiach, na północnym Mazowszu. Będziemy dbać o solidarność między pokoleniami, między bezrobotnymi a pracującymi, między miastem a wsią – bo tylko tak możemy zbudować silną Polskę, a jesteśmy na najlepszej drodze – zakończył swoje wystąpienie premier.

Za swoje wieloletnie wspieranie inicjatywy upamiętnienia ruchu antykomunistycznego i budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych Mateusz Morawiecki otrzymał gorące podziękowania ze strony Janusza Kotowskiego. 

Ostatnim akcentem wizyty premiera w Ostrołęce było złożenie wieńca pod Pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego oraz kwiatów pod tablicą upamiętniającą wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Ostrołęce. Źródło: http://www.eostroleka.pl/premier-morawiecki-spotkal-sie-z-ostroleckimi-kombatantami-wideo-zdjecia,art64524.html,

           http://www.eostroleka.pl/premier-mateusz-morawiecki-rozpoczal-wizyte-w-ostrolece-wideo-zdjecia,art64509.html