Arkadiusz Czartoryski o polskim sposobie na zwalczanie terroryzmu [WIDEO]

Dodano dnia 10.02.2017, 10:01
Poseł PiS Arkadiusz Czartoryski był gościem "Rozmowy Niezależnej" Gazety Polskiej. W rozmowie o bezpieczeństwie i obronności kraju podkreślił on znaczenie ustawy antyterrorystycznej, jak również wymienił największe obecnie zagrożenia dla Polski. 

Czartoryski w "Rozmowie Niezależnej" zwrócił uwagę na to, że rząd wprowadził ustawę antyterrorystyczną w trosce o obywateli i zrobił to w porę, o czym świadczą przykłady innych krajów. 

- Ustawą antyterrorystyczną uprzedziliśmy te zagrożenia, które dziś na Europę spadły. Pamiętam takie wypowiedzi niemieckich polityków, którzy twierdzili, że stracili kontrolę na terytorium swoich państw i nie wiedzą ilu imigrantów przebywa na danym terytorium nielegalnie. Te społeczeństwa reagowały "na gorąco", zmieniając prawo. Dopiero jak eksplodowały bomby, politycy zmieniali prawo - mówił poseł Czartoryski. 
Terroryzm jest największym zagrożeniem XXI wieku w Europie. Zamachy zbierają śmiertelne żniwo, lecz Polska przedstawiana jest na szczęście jako kraj bezpieczny. Jak zaznaczył ostrołęcki poseł, nasz kraj na zachodzie Europy zaczyna być postrzegany jako wzór postępowania jeżeli chodzi o zabezpieczenie przed terroryzmem. 

- Dziś mamy sytuację, że Europa Zachodnia zrozumiała, że nie może iść tą drogą, którą szła. To co zrobiła Grupa Wyszehradzka jest obserwowane na zachodzie jako pewien wzorzec. Wydaje się, że polski pomysł na zwalczanie terroryzmu jest dobry i wymaga to kontynuacji. Musimy się przygotować na to, że jeżeli coś się wydarzy poza naszymi granicami, to musimy mieć kontrolę nad naszymi granicami - dodał. 

Całą "Rozmowę Niezależną" z posłem Arkadiuszem Czartoryskim zobaczyć można poniżej. 
Źródło: http://www.eostroleka.pl/arkadiusz-czartoryski-o-polskim-sposobie-na-zwalczanie-terroryzmu-wideo,art58235.html