Aktualności

19/06/2020
W gminie Olszewo-Borki odbędzie się w weekend spotkanie z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości. Mieszkańcy gminy będą mogli porozmawiać z parlamentarzystami senatorem Robertem Mamątowem oraz posłami Arkadiuszem Czartoryskim i Dariuszem Stefaniukiem. Spotkanie zaplanowano na sobotę 20 czerwca, w świetlicy wiejskiej w miejscowości Chojniki. Początek o godz. 12.00. Parlamentarzyści odwiedzą gminę w ramach akcji „Łączy nas Polska” – m.in. w ten sposób politycy Zjednoczonej Prawicy wspierają kampanię prezydenta Polski Andrzeja Dudy. źródło: https://terazostroleka.pl/w-gminie-olszewo-borki-spotkanie-z-parlamentarzystami/58947
14/06/2020
Premier Morawiecki ze wsparciem dla Prezydenta A. Dudy w Ostrołęce. W sobotę do Ostrołęki przybył Premier M. Morawiecki. Tłumy ostrołęczan, rodziny i młodzież na kampanijnym spotkaniu w Ostrołęce. Pan Premier rozdawał ulotki z programem Prezydenta Andrzeja Dudy i rozmawiał z przybyłymi na spotkanie mieszkańcami naszego miasta. Oklaski i fotografie z bardzo ciepło przyjętym Premierem, trwały niemal godzinę. Premier odbył spacer po mieście i złożył kwiaty pod pomnikiem na placu Lecha Kaczyńskiego. Nikt z władz Miasta ani władz Rady Miasta nie wyszedł na spotkanie z premierem polskiego rządu. Jednak okrzyki wsparcia i tłumy mieszkańców były bardzo życzliwe.

  Źródło: https://terazostroleka.pl/premier-mateusz-morawiecki-w-ostrolece-zdjecia/58503
03/02/2020

Halę produkcyjną w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych otwarto w piątek 31 stycznia. Już wkrótce więźniowie będą tam produkować części do maszyn rolniczych i konstrukcje metalowe.

Z nowej hali o powierzchni ponad 2 tys. mkw. korzystać będzie firma Metal-Technik z Gałkówki, która specjalizuje się w produkcji maszyn rolniczych i komunalnych.

Będzie zatrudniać na pełen etat – co najmniej przez 10 lat – nie mniej niż 100 więźniów w miesiącu. Hala powstała w ramach rządowego programu „Praca dla więźniów”. Osadzeni będą za swoją pracę otrzymywać pensję – dzięki temu uregulowane będą różne ich zobowiązania, w tym alimentacyjne.

17/10/2019
Arkadiusz Czartoryski – ostrołęczanin, tu się urodził, dorastał, ukończył liceum… Tu założył rodzinę, tu mieszka i wychowuje dzieci. Doświadczony samorządowiec i polityk. Zawsze z przekonaniem walczy o rozwój swojej lokalnej Ojczyzny. Takiego posła wiele regionów może nam tylko pozazdrościć. 13 października, Arkadiusz Czartoryski został, i to z ogromnym poparciem, wybrany posłem po raz piąty. Redakcja: Został Pan posłem piąty raz z rzędu. Czy czuję Pan satysfakcję z tak dużego poparcia wyborców? Arkadiusz Czartoryski: Muszę przyznać, że do końca nie byłem pewien, jak duże będzie to poparcie. Na liście okręgu wyborczego nr 18 było aż czterech kandydatów z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Tak duża liczba kandydatów z jednego powiatu, zresztą największa spośród wszystkich powiatów okręgu siedlecko-ostrołęckiego, sprawiła, że rozkład głosów mógł być bardzo różny. Z drugiej strony taka mocna lista z naszego regionu mogła zaowocować znacznie większą liczba głosów niż w minionych wyborach. I faktycznie, tak się stało. PiS – w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim, otrzymał zdecydowanie więcej głosów niż w roku 2015. Ale i mój indywidualny wynik był bardzo dobry. Poparło mnie 22 457 wyborców. Dzięki tym głosom otrzymałem po raz kolejny mandat poselski. To oznacza pozytywną ocenę naszej pracy. Serdecznie wszystkim dziękuję za te głosy. Mam też nadzieję, że to doświadczenie wyborcze pani Anny Śniadach oraz panów: Bartosza Pawelczyka i Grzegorza Makowieckiego, zaowocuje w przyszłości. Gratulacje chciałbym złożyć też panu Robertowi Mamątowi, który ponownie będzie nas reprezentował w Senacie.
14/10/2019
Przede wszystkim bardzo, bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wyborcom, którzy po czterech latach rządów Prawa i Sprawiedliwości nadal podtrzymują dla nas swoje poparcie. Poparcie dla PiS jest zdecydowanie większe w naszym regionie niż w skali kraju, a to oznacza, że wyborcy mają do nas zaufanie. Tym bardziej dziękuję za każdy oddany głos – tak pierwsze wyniki wyborcze komentował nam poseł Arkadiusz Czartorysk
11/10/2019
Ponad 60 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z powiatu ostrołęckiego otrzymało dodatkowe wsparcie rządowe. W przekazaniu środków uczestniczyli poseł Arkadiusz Czartoryski, senator Robert Mamątow oraz zastępca komendanta zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Artur Gonera. Przekazanie rządowych pieniędzy OSP odbyło się w środę 9 października w Komendzie Straży Pożarnej w Ostrołęce. Kasę dostały 63 jednostki z powiatu ostrołęckiego oraz 62 z powiatu makowskiego – każda po 5 tys. zł.
05/09/2019
30 sierpnia Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Powody do radości mają mieszkańcy powiatu ostrołęckiego. To rekordowe dofinansowanie rządowe na drogi powiatu ostrołęckiego, który otrzyma ponad 54 mln zł na swoje inwestycje. Z kilku powodów: – Powiat ostrołęcki otrzymał największe dofinansowanie spośród wszystkich powiatów województwa mazowieckiego – powiedział nam poseł Arkadiusz Czartoryski
23/08/2019
Dobrą wiadomość dla Ostrołęki przekazali w czwartek 22 sierpnia poseł Arkadiusz Czartoryski i senator Robert Mamątow: wyłoniono wykonawcę projektu przebudowy portu w Ostrołęce i jeszcze w 2019 roku projekt ma być gotowy.
Wody Polskie rozstrzygnęły przetarg i 21 sierpnia podpisały umowę na projekt przebudowy portu w Ostrołęce. Przygotuje go firma DHV Hydroprojekt z Warszawy. Za projekt nowego portu otrzyma około 1 mln zł. Ma on być gotowy jeszcze przed Gwiazdką – do 13 grudnia 2019 roku.
21/08/2019
W TVP 3 Warszawa we wtorek 20 sierpnia było o Ostrołęce. Tematem była modernizacja linii kolejowej nr 35, która jest szansą dla naszego miasta i regionu.
15/08/2019
Poseł Arkadiusz Czartoryski był w środę 14 sierpnia gościem programu „Panorama opinii” w TVP Info. Dyskusja dotyczyła kilku ważnych, aktualnych tematów. Prowadzący program pytał gości, czyli posłów Arkadiusza Czartoryskiego (PiS) oraz Marka Sawickiego (PSL), m.in. o nominację Mariusza Kamińskiego na ministra spraw wewnętrznych i administracji.