Aktualności

17/07/2019
W środę (17 lipca) Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, której przewodniczy poseł Arkadiusz Czartoryski, zajmie się projektem ustawy dotyczącej Ochotniczych Straży Pożarnych. Sytuacja OSP zdecydowanie się polepszy, otrzymają one dodatkowe pieniądze. W całej Polsce działa ponad 16 tysięcy jednostek OSP (prężnie działają one także i w Ostrołęce, i w powiecie ostrołęckim). Strażacy zajmują się przede wszystkim profesjonalnym reagowaniem na różne zagrożenia: pożary, wypadki drogowe, skażenia itp. To jednak nie jedyne pole ich działalności.
08/07/2019
Podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach (6 lipca) głos w panelu dyskusyjnym na temat bezpieczeństwu i administracji zabrał poseł z Ostrołęki, Arkadiusz Czartoryski. Arkadiusz Czartoryski nawiązał do programu PiS uchwalonego w Katowicach w roku 2014. W programie tym zakładano modernizację służb i przywrócenie bezpieczeństwa obywateli. – Jak wynika z ostatnich badań społecznych, dziś Polacy czują się bezpieczni. To wielki sukces rządu i formacji PiS. W Polsce udało się wyeliminować zagrożenia zamachami terrorystycznymi. Przywracane są posterunki policji. Udało się przełamać niemoc, którą minister z czasów PO-PSL Bartłomiej Sienkiewicz ocenił, nagrany na taśmach, słowami: „Państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje” – tak swoje wystąpienie sumuje ostrołęcki poseł.
29/01/2019
Do Wojsk Obrony Terytorialnej trafiły pierwsze zestawy zwiadowcze produkcji polskiej firmy WB Electronics. BSP FlyEye składające się z bezzałogowej platformy latającej FlyEye, głowic obserwacyjnych, systemów antenowych, naziemnej stacji kontroli lotu LGCS, stacji analizy danych, przenośnego terminala wideo RVT oraz trenażera ze zdolnością do syntezowania wideo. Na początek 12 z opcją dalszych kilkudziesięciu. Działamy dalej ....


Źródło: https://www.facebook.com/arkadiusz.czartoryski
29/01/2019
Powołanie do życia Wojsk Obrony Terytorialnej jest jedną z najpiękniejszych decyzji rządu PiS a zwłaszcza ministra Antoniego Macierewicza. Tego nam nikt nie odbierze. Zaledwie po 3 latach rządów, nasza armia powiększyła się o prawie 20 tysięcy żołnierzy, którzy uzupełniają wojsko zawodowe i wnoszą wiele wartości patriotycznych. Uzbrojeni są w produkowany w Polsce i przez polskich pracowników sprzęt. Będąc posłem sejmowej komisji Obrony Narodowej, wiem, że wielu w Europie zazdrości nam tej decyzji. Pierwszy raz od 1989 roku nasza armia skokowo powiększyła się.


https://www.facebook.com/Terytorialsi/videos/2313071652255866/
24/01/2019
Dzisiaj w Muzem Żołnierzy Wyklętych prowadziłem posiedzenie Rady Muzeum. Na posiedzenie Rady do Ostrołęki przybył Pan Minister Jarosław Selin i Pani Minister Magdalena Gawin. Jesteśmy po zakończeniu etapu budowy. Teraz jeszcze tylko miesiąc prac na kładce nad drogą krajową 61. Zatem przystępujemy do etapu wystawy. Firma wybrana do zaprojektowania wystawy przedstawiła gotowy już projekt. Sam montaż nie będzie łatwy.


19/10/2018
Fronda.pl: Wydaje się, że sprawa taśm z „Sowy i Przyjaciół”, „odkurzone” przez część mediów oraz opozycję, przyjęła obrót nieoczekiwany dla polityków Platformy Obywatelskiej, którzy jeszcze do niedawna chcieli za pomocą tych nagrań uderzyć w premiera Mateusza Morawieckiego. Z tych ujawnionych dziś przez TVP Info wynika, że zagraniczne media miały duży wpływ na Donalda Tuska, większy niż opinie np. związkowców czy ekspertów

Arkadiusz Czartoryski, poseł PiS: Myślę, że ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co dzieje się teraz wokół taśm, nie jest istotne z punktu widzenia wyborów samorządowych. Nieistotne dla obywateli i przyznam szczerze, że sam nie mam czasu na czytanie kolejnych rewelacji z taśm, ponieważ zajmuję się kampanią wyborczą w moim okręgu. Moim zdaniem nie będą one miały żadnego przełożenia na wybory.

Jeżeli jednak chodzi o tę konkretną taśmę, to przewinęła się tam informacja dotycząca m.in. mediów wprawdzie polskojęzycznych, ale będących w rękach zagranicznego właściciela...

Mówiono m.in. o tabloidzie „Fakt”, dość ciekawe słowa padły też na temat stacji TVN, będącej co prawda w rękach właściciela amerykańskiego

18/10/2018

Wbicie repera startowego zainaugurowało 16 października 2018 r. prace na terenie przeznaczonym pod budowę Elektrowni Ostrołęka C. Jest to kolejny krok w harmonogramie projektu budowy nowoczesnego, niskoemisyjnego, wysokosprawnego bloku energetycznego o mocy 1 000 MW, który będzie miał istotny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne kraju i rozwój gospodarczy północno-wschodniej Polski.

Nową elektrownię zaprojektowano pod kątem maksymalnej elastyczności pracy bloku, w tym krótkiego czasu uruchamiania i dynamicznej zmiany obciążenia, co umożliwi współpracę z odnawialnymi źródłami energii. Rozbudowa nowoczesnych, konwencjonalnych źródeł mocy - takich jak Elektrownia Ostrołęka C buduje bezpieczeństwo energetyczne kraju i wspiera rozwój OZE. Wydarzenie nie jest równoznaczne z wydaniem NTP.

Blok energetyczny zostanie wykonany w technologii ultra nadkrytycznej. Dzięki zastosowaniu takiego typu rozwiązań, obiekt w Ostrołęce osiągnie sprawność na poziomie 46%, czyli jedną z najwyższych wśród elektrowni parowych w Polsce, a także znacznie wyższą od średniej światowej, która wynosi 33%. Pozwoli to na redukcję emisji CO2 o 26%. Zwiększenie sprawności elektrowni o każdy punkt procentowy oznacza redukcję emisji CO2 o ponad dwa punkty procentowe.

15/10/2018
Tomasz Wandas, Fronda.pl: Komu na odcisk nadepnął premier Morawiecki, że lewicowe media nagle przypomniały sobie o tym, że mają dostęp do nagrań jego rozmów z czasów, kiedy ten był jeszcze prezesem banku?
Arkadiusz Czartoryski, historyk, poseł na Sejm: Premier przede wszystkim nadepnął na odcisk mafiom VATowskim, paliwowym, oraz tym wszystkim, którzy powodowali, że traciliśmy dziesiątki miliardów złotych z budżetu państwa. Dziś natomiast te pieniądze skierowane są na konkretny rozwój. W Ostrołęce, z której pochodzę rozpoczynają się prace przy elektrowni warte 6,5miliarda złotych, na wschodzie Polski zaczynamy budowę trasy S17 itd. (nowych inwestycji jest tak dużo, że nie starczyłoby nam czasu, gdyby chciał je wszystkie wymieniać) …

Czy chodzi tu zatem o zasłonę, która miałaby przysłonić, to co robi rząd PiSu?

Odpowiem pytaniem: czy kakofonia rzeczy zbytecznych jaką jest na przykład nieustanne powtarzanie przed media o filmie „kler” ma decydować o tym w jakim kierunku Polska będzie się rozwijała czy jednak zdołamy przebić się z informacjami jak dużo rozpoczęto w Polsce nowych, prorozwojowych inwestycji? Dodatkowo czy zdołamy przebić się z informacją jak wiele rozpoczęto w Polsce programów socjalnych, które wyciągnęły znaczną część społeczeństwa z biedy. Jaki jest tego efekt? Ogromny wzrost gospodarczy, awans Polski do dwudziestu pięciu najbardziej rozwiniętych krajów świata - to schodzi na drugi plan, gdyż w mediach przewija się kakofonia dotycząca filmu „kler”, czy niedawno rzekomo kompromitujących premiera taśm. - kogo to interesuje?

13/08/2018
31/07/2018

Niestety wszystko na to wskazuje, że na Krakowskim Przedmieściu nie skończyło się tylko na wyzwiskach pod adresem policji, bo ktoś wpadł na pomysł, by użyć w kierunku policjantów gazu łzawiącego i policjanci musieli się bronićWszyscy

— mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl poseł Arkadiusz Czartoryski (PiS).

wPolityce.pl: Jak ocenia Pan działania policji podczas wczorajszej demonstracji przed Pałacem Prezydenckim?

Arkadiusz Czartoryski: Jestem pełen podziwu dla profesjonalizmu garnizonu warszawskiego policji, który już od dłuższego czasu swą niezwykle fachową postawą powoduje wygaszanie emocji podczas protestów. Mam tutaj na myśli niezwykłą cierpliwość i stoicki spokój policjantów, którzy pod parlamentem wysłuchują często różnego rodzaju obelg i mają do czynienia z agresywnym zachowaniem przedstawicieli KOD-u, Obywateli RP czy totalnej opozycji. Sami nie używają żadnego ciężkiego uzbrojenia, tak jak to bywało w czasach PO i którego też używa policja w krajach Europy Zachodniej.

Nie uważa Pan, że gdyby byli oni w pełni uzbrojeni, to mogliby jeszcze bardziej rozwścieczyć protestujących?

Oczywiście, że tak. Nie używają więc pałek, kasków, tarcz, nie strzelają z kul gumowych, czy armatek wodnych. Stoją w letnim mundurze w krótkich rękawkach i czapeczkach z daszkiem i zachowują się niezwykle delikatnie, powściągliwie i kulturalnie, co powoduje wygaszanie złych emocji. Niestety wszystko na to wskazuje, że na Krakowskim Przedmieściu nie skończyło się tylko na wyzwiskach pod adresem policji, bo ktoś wpadł na pomysł, by użyć w kierunku policjantów gazu łzawiącego i policjanci musieli się bronić. Ale nawet ten incydent jest niewielkim w porównaniu z bitwami ulicznymi, które widzimy w Europie Zachodniej, gdzie centra miast zamieniane są w perzynę. I myślę, że tutaj stoicki spokój i profesjonalne zachowanie policjantów w dużym stopniu wyciszą tę atmosferę.